piątek, 29 października 2010

Ubraniowo - kostiumowo

Zarówno w czasie wakacji jak i po nich w wolnych chwilach uszyłam sobie kilka elegantszych kompletów, z czego jeden jest jednoczęściowy ;)

1. Żakiet z krótkim rękawem i spodnie
Materiał jest lekko rozciągliwy po szerokości, czarny w cieniutkie prążki - początkowo wydawało mi się, że czerwone, ale jak się dokładniej przyjrzałam, to zmieniłam zdanie - są ciemno-różowe.
Przyznam, że spodnie nie są do końca udane - najpierw były za szerokie (głównie w pasie), później za wąskie w pasku (bo był tak skrojony, że się nie rozciągał), a że materiału miałam na styk, bo to akurat była "trafiona" końcówka w dobrej cenie, to na nowy już nie wystarczyło i mają tylko coś w rodzaju lamówki. Ale za to żakiet jest dłuższy więc się to nie rzuca w oczy ;)
Żakiet ma raglanowe rękawy i "niezwyczajnie" wyłożony kołnierz - jest przyszyty u góry do rękawów. Szyłam już wcześniej żakiet (który de facto nie wyszedł tak, jak chciałam: z powodu nierozciągliwości materiału źle się go nosiło) więc nie mogę powiedzieć, żeby ten był pierwszy - ale z pewnością jest pierwszy z raglanowymi rękawami. Może i ciekawie to wygląda, ale do szycia jest kiepskie - zwłaszcza pierwszy raz, kiedy forma jest niedopasowana - materiał źle się układał w okolicach ramion i biustu, więc było trochę poprawek.

Oba modele z Burdy.


2. Żakiet z długim rękawem i spódnica (jedno i drugie na podszewce)
Materiał - lekko rozciągliwy po szerokości, kolor coś pomiędzy żółtym a kremowym.
Modele pochodzą z Burdy (09/2010)
Wszystko pięknie, ładnie, ale co się namęczyłam z podszewką, żeby jako tako się układało - to moje ;)


3. Komplet jednoczęściowy czyli kombinezon.
Kolor brąz - również lekko rozciągliwy po szerokości (takie się wygodnie nosi) ;)
Kombinezon to również model burdowy (z jednego z archiwalnych numerów).

Brak komentarzy: