niedziela, 2 października 2011

Krótki płaszczyk z poszerzanym dołem

Poniżej prezentuję płaszczyk uszyty według własnego wykroju, stworzonego przy wykorzystaniu formy bluzki podstawowej (z odpowiednio dobranymi luzami odzieżowymi) oraz rękawa z dwoma szwami.
Bufy na rękawie zostały wymodelowane w oparciu o rękaw żakietu bawarskiego z burdy (wrzesień 2011). Nie widziałam jednak wykroju w skali 1:1, a tylko na zestawieniu części wykroju zobaczyłam, dzięki uprzejmości forumowej koleżanki, że wykrój rękawa zawiera zakładki. Na tej podstawie stworzyłam swój własny.

Przód niestety nie układa się do końca tak, jak bym tego sobie życzyła. Moim zdaniem to dlatego, że płaszczyk jest za mocno poszerzony a przy tym za krótki (może kiedyś, jak będzie mi się chciało, to poprawię ten mankament). Płaszczyk miał być 10-15cm dłuższy, jednak nie wystarczyło materiału.
W planie mam drugi płaszcz, tym razem długi, zimowy - myślę, że ten wyjdzie dużo lepiej.

Jako ciekawostkę podam fakt, że na ten płaszcz zużyłam 1,70m bieżącego materiału o standardowej szerokości 140-150cm, co było nie lada wyczynem, jeśli weźmie się pod uwagę bufy na rękawach i mocno poszerzany dół.Efekty specjalne na zdjęciach to wynik świeżo nawiązanej współpracy z gimpem, którego oczywiście musiałam przetestować ;)

4 komentarze:

Sylla Q Madam pisze...

Bardzo ładny płaszczyk
, do tego świetna modelka plus sceneria :)

agnieshka pisze...

Fajny płaszczyk. Płaszcze to jedna z najtrudniejszych rzeczy do szycia i wyszedł Ci świetnie jak na własny projekt. Też się zabieram do szycia jesiennego płaszcza i dodałaś mi zachęty :)

madlen2186 pisze...

Witam ;-) Płaszczyk mnie osobiście się bardzo podoba Jest taki fantazyjny na pewno oryginalny ;-)Zgadzam się, że modelka na zdjęciach również śliczna ;-) Pierwszy płaszczyk, który wykombinowałam był bardzo prosty A tutaj od razu skoczyłaś na głęboką wodę ;-0 Nie przejmuj się, że jest szerszy bo będziesz mogła coś cieplutkiego ubrać pod spód ;-)
Serdecznie pozdrawiam gratuluję tak udanego płaszczyka i dziękuję za odwiedzinki ;-)

urkye pisze...

Świetny płaszczyk! Niesamowicie klimatyczny:)